آشنایی با استعدادهای ناشناخته‌ای که در جام جهانی برزیل خواهیم دید

dewre آشنایی با استعدادهای ناشناخته‌ای که در جام جهانی برزیل خواهیم دید

هر چهار سال یک بار وقتی جام جهانی فرا می‌رسد یکی دو نام ناآشنا به گوش می‌رسد که همه سعی دارند آنها را به خاطر بسپارند تا استعداد نوظهور جام جهانی برایشان چهره ناشناخته‌ای نباشد. در گذشته از این نام‌ها زیاد شنیده‌ایم. سالواتوره اسکیلاچی مهاجم ایتالیا که پسرک تازه وارد آتزوری با کمترین تجربه بازی‌های ملی بود و سال 1990 وارد این تیم شد. یا مثلا ساموئل اتوئو که سه بار بازیکن سال فیفا شده یا رونالدوی برزیلی هر دو از جام‌های جهانی 1998 فرانسه و آمریکای 1994 به‌عنوان چهره‌های تازه وارد و تاثیرگذار وارد عرصه جهانی فوتبال شدند. کمتر از پنج ماه به برگزاری اولین بازی جام جهانی مانده و می‌شود از حالا از چند نفر به‌عنوان جوانان باآینده این جام در برزیل نام برد. مربیان تیم‌های ملی هم حتما دوست دارند هر کدام چهره تازه‌ای برای رونمایی داشته باشند، مثلا یک بازیکن کمتر شناخته شده که با حضورش قادر به ایجاد تفاوت است و می‌تواند توجه همه را به خودش جلب کند.

فرانسه
یکی از مربیانی که با استعدادهای محک نزده‌ای روبرو است دیدیه دشان مربی تیم ملی فرانسه است. او پل پوگبا را دارد. کاپیتان تیم زیر بیست سال فرانسه در جام جهانی 2013. غیر از این هافبک یووه که توپ طلای آدیداس را در آن جام برد، فلوریان توون هم هست. بازیساز مارسی فصل قبل از چهره‌های درخشان تیمش بود و در فصل جاری هم این رویه را حفظ کرده. او در هر شش بازی اخیر لیگ قهرمانان تیمش شرکت کرده و در لیگ یک 5 گل زده. کورت زوما دفاع میانی سنت اتین هم هست که از شانزده سالگی در رده باشگاهی بازی کرده و دشان او را کاپیتان آینده تیم ملی فرانسه می‌داند. کلمان گرنیه و آنتوان گریزمان هم از جمله ستاره‌های احتمالی فرانسه هستند چون در لیون و رئال سوسیداد پاس گل و گل‌های زده زیادی داشته‌اند.

مکزیک
آلن پولیدو در تیم تیگرس گلزن برتر این فصل است. در جام جهانی زیر هفده سال مکزیک در سال 2011 توپ طلای آدیداس را به دست آورد. چهره مهم‌تر نسبت به او شاید کارلوس فیرو از گوادالاخارا باشد. او در جام جهانی زیر هفده سال در سال 2011 به قهرمانی تیمش در خاک مکزیک کمک زیادی کرد.

انگلیس
راس بارکلی بیست ساله در سال 2011 در اورتون خودش را به جامعه فوتبال معرفی کرد. گرت بری هم‌تیمی‌اش می‌گوید: «اگر او به همین شیوه بازی ادامه دهد حتما همراه تیم به جام جهانی خواهد رفت و می‌تواند با توانایی‌های ذاتی که دارد خیلی از تیم‌ها را شگفت زده کند.» رحیم استرلینگ دیگر استعداد انگلیسی‌ها در لیورپول است. از کوئینز پارک رنجرز در پانزده سالگی وارد این تیم شد و با حملات مستقیم و سرعت صاعقه‌وارش مدافعان حریفان را می‌ترساند. روی هاجسون مربی کنونی تیم ملی انگلیس به او فرصت انجام اولین بازی ملی‌اش را داد که در باخت 2-4 انگلیس به سوئد در سال 2012 بود. با مصدومیت زانوی تئو ولکات شانس استرلینگ برای سفر به برزیل افزایش یافته.

آلمان
سرگه گناربی از بازیکنان آرسنال که مصدومیت ولکات فرصت بازی کردن او را افزایش خواهد داد فرصت خوبی دارد تا با اثبات اعتماد به نفس خودش در تیم ملی آلمان بازی کند. آرسن ونگر در مورد این بازیکن خودش می‌گوید: «شانس او کم نیست اتفاقا خیلی هم زیاد است. ما داریم در مورد کسی صحبت می‌کنیم که نه تنها استعداد خوب فردی دارد بلکه در پاسکاری هم عالی است و تمام کننده خوبی است. مغز فوتبالی عالی دارد و نگاهش به بازی‌ها هم خوب است. گناربی هم با سرعت بالایی بازی می‌کند، هم با هر دو پا به کار با توپ مسلط است. از او می‌شود انتظارات زیادی داشت.»
در اشتوتگارت تیمو ورنر هم‌تیمی سابق گناربی در تیم جوانان هم خودش را در بوندس لیگا خوب مطرح کرده. تا به اینجای فصل چهار گل زده و چهار پاس گل را در پانزده بازی داشته و خودش هم در رویای جام جهانی به سر می‌برد.

آمریکا
ورنر تنها جوانی نیست که به فکر سفر به برزیل است. در تیم هرتابرلین جان بروکس دفاع آمریکایی هم امیدوار است بتواند مثل فصل قبل که با هرتا برای بازگشت به بوندس لیگا تلاش کردند، موثر باشد: «من جوانم. بیست سال دارم. رفتن به جام جهانی برایم مثل یک رویا می‌ماند. من دلم می‌خواهد در هر بازی شرکت داشته باشم و همه چیز به مربی بستگی دارد.» آرون جانسن مهاجم جوان ایسلندی آمریکایی هم دیگر فردی است که توجه یورگن کلینزمن را به خودش جلب کرده: «او چهره تازه وارد تیم است. کم کم دارد با بقیه اخت می‌شود. قابلیت‌هایش را هم ثابت کرده.» لوییز جیل که به رئال سالت لیک در کسب جام حذفی MLS فصل قبل کمک کرد دیگر فردی است که پتانسیل همراهی تیم ملی آمریکا را دارد.

کلمبیا
رادامل فالکائو با مصدومیت خودش آه از نهاد هواداران فوتبال در کشورش بلند کرده است. البته هنوز احتمال رسیدن او به جام جهانی وجود دارد ولی مصدومیت او شانس به میدان رفتن فردی موترو مهاجم اسپورتینگ لیسبون را افزایش خواهد داد. او الان در کنار جکسون مارتینس از گلزنان برتر لیگ پرتغال است و همین در بالاتر رفتن اعتبارش موثر بوده. خوان کوئینترو بازیکن پورتو هم جزو جوانان آینده‌دار تیم ملی کلمبیا است.

بلژیک
میچی باتشوایی که در لیگ بلژیک در صدر جدول گلزنان قرار دارد و در استاندارد لیژ خوش درخشیده از جمله جوانانی است که توجه مارک ویلموتس را به خودش جلب کرده.

هلند
ممفیس دپای که برخی به او لقب آرین روبن جوان را داده‌اند از جوانان باآینده هلندی است که در آیندهوون بازی‌های درخشانی را انجام داده.

ایتالیا
دومنیکو براردی از ساسولو با درخشش مقابل میلان مسلما توجه چزاره پراندلی را متوجه بازی‌های خودش کرده و به همسفر شدن با آتزوری برای سفر به برزیل فکر می‌کند. خصوصا حالا که جوزپه روسی بازیکن فیورنتینا مصدوم شده. البته پراندلی ترجیح می‌دهد که از حالا این بازیکن 19 ساله را زیاد تحت فشار نگذارد: «باید کیفیت بازی‌اش را ثابت کند. باید نشان بدهد که رشد کرده اما دلم نمی‌خواهد در این سن بار مسوولیت سنگینی را روی دوش او بگذارم.»

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی سایت توسط  ماهان سیستم   طراحی سایت توسط  ماهان سیستم   طراحی سایت توسط  ماهان سیستم